Rreth Nesh

X

Rreth Kompanisë Tonë

Hangzhou Hongyuan New Materials Co., Ltd. (Hangzhou Fuyang Hongyuan Renewable Resources Co., Ltd.) u themelua në dhjetor 2012 dhe bleu Hangzhou Haoteng Technology Co., Ltd. në dhjetor 2018. Ndodhet në Zonën e Re Xindeng, Fuyang Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik, Qyteti Hangzhou, Provinca Zhejiang, me një investim total prej 350 milionë juanë dhe një sipërfaqe prej 50,000 metrash katrorë. Është një ndërmarrje shkencore dhe teknologjike që integron kërkimin dhe zhvillimin, prodhimin dhe shitjen e produkteve të pluhurit metalik dhe kripës së bakrit.

Kompania jonë regjistroi markën tregtare "Hongsheng" në shtator 2015. Ne u angazhuam kryesisht në pluhur oksid bakri, pluhur bakri të atomizuar, pluhur bakri aliazh, klorur bakri, klorur bakri, klorur bakri bazë, karbonat bakri, nitrat bakri, sulfat bakri, hidroksid bakri dhe produkte të tjera.

Sipërfaqja e bimëve prej 50,000 metrash katrorë

Kompania ka 158 punonjës

Vlera e prodhimit vjetor prej 1 miliard juan

Rreth Ekipit Tonë

Aktualisht, kompania jonë ka 158 punonjës, duke përfshirë 18 personel R & D me kohë të plotë dhe 3 ekspertë të brendshëm të lartë, mes tyre, ka 5 teknikë me tituj të mesëm dhe të lartë. Ajo ka formuar një ekip kërkimi dhe zhvillimi me përvojë të pasur teorike dhe praktike, i cili udhëhiqet nga ekspertë të lartë vendas dhe ekspertë metalurgjikë. Deri më tani, kompania jonë ka ngritur dy linja të prodhimit të pluhurit metalik të atomizuar me ujë, dy linja prodhimi pluhuri të oksidit të bakrit dhe një linjë prodhimi të oksidit të bakrit, me një kapacitet të përgjithshëm vjetor prej 20,000 ton. Në të njëjtën kohë, kompania jonë përdor teknologjinë e përparuar vendase për përdorimin gjithëpërfshirës të zgjidhjes së gravurës së bordit të qarkut. Kapaciteti vjetor gjithëpërfshirës i klorurit të bakrit, klorurit të bakrit, karbonatit bazë të bakrit dhe produkteve të tjera të prodhuara nga asgjësimi i padëmshëm i solucionit gravurë që përmban bakër ka arritur në 15,000 ton, dhe vlera e prodhimit vjetor do të arrijë në 1 miliard juanë.

teamm
gangko

Ne po përpiqemi të bëjmë çmos për të ndërtuar një bazë prodhimi vendase të klasit të parë me famë botërore të produkteve të kripës së bakrit dhe pluhurit metalik. Produktet tona përdoren gjerësisht në metalurgjinë e pluhurit, mbajtëset e vajit, veglat e diamantit, katalizatorët kimikë, materialet e fërkimit, materialet reduktuese të fërkimit, materialet spërkatës, elektrodat e saldimit, materialet mbyllëse, materialet e ngarkimit, materialet mjekësore, pesticidet, ushqimet, fishekzjarrët, pigmentet, fungicidet, elektrik, anti-korrozioni dhe shumë fusha të tjera të prodhimit industrial.


Lini Mesazhin Tuaj